Linkin Park و System OF A Down جمعه یکم اردیبهشت ۱۳۸۵ 0:27
Linkin Park

Linkin Park

گروهی که انوع سبک ها ( الکترونیک ، راک ، متال ، رپ ، هارد راک ، هوی متال و ... ) را در کنار هم استادانه استفاده می کند ، با متن هایی که روح شنونده را مخاطب قرار می دهد ، که موفق شده شیوه ای مخصوص به خود را به دست بیاورد ، لینکین پارک . گروه از 6 نفر تشکیل می شود .

شناسایی اعضای گروه :

Chester Bennington :

خواننده لینکین پارک . آنقدر صدایش را خوب استفاده می کند که هر وقت که بخواهد مانند شعر" دسامبر من" ، آن صدای لطیفش را به نمایش می گذارد و هر وقت هم که بخواهد مانند شعر " نمان " ، صدای خشن خود را اجرا می کند . " چستر " در نواختن پیانو مهارت خاصی دارد .

Mike Shinoda :

خواننده دوست داشتنی رپ گروه . او که اسم اصلی اش " مایکل کِنجی شینودا " هست دو رگۀ ژاپنی-روسی است . کارش را واقعاً عالی انجام می دهد ، که از نمونه های آن می توان به کار وکالش در شعرهای " زخم " و " در پایان " ، " غش و ضعف " و " جایی که به آن تعلق دارم " اشاره کرد . خصوصیت دیگرش هم استعداد نقاشی است . اگر روی طرح جلد آلبوم بگردید ، به اسم او برخورد خواهید کرد ( مثل رباتی که در جلد آلبوم ( جان بخشی دوباره ) قرار دارد ) .

Brad Delson :

" برد " که گیتاریست گروه هست ، عموماً گیتار الکتریکی می زند ، فقط در جاهایی که لازم باشد گیتار بیس را هم استادانه استفاده می کند . این موزیسین جوان که مریض کانال " ام تی وی " هست ، وقتی با سوال " در زمان های بیکاری چه کار می کنید ؟ " مواجه می شود ، جواب " می خوابم " را می دهد . بیشتر از هارد راک و رپ لذت می برد . این آدم عجیب ، طرفدار پروپا قرص " بریتنی اسپیرز " هست ..... اما می گوید که چیزی که طرفدار آن است ، شعرهایش نیستند !!!

Joseph Hahn :

" جوزف " که متولد امریکا ولی از خانواده ای کره ای هست ، به عنوان " دی جی " گروه کار می کند و از ابتدا نقش بسزایی را برای درست شدن گروه ایفا کرده است . این جوان که در کارهای تنظیم صدا مهارت دارد ، به اینها اکتفا نمی کند . تمام شعرها را چندین بار بررسی کرده و افکت های مناسب را جاسازی می کند و برای آلبوم " جان بخشی دوباره " 90 % وظایف روی دوش او بود . " جوزف " ، همچنین تمام کلیپ های لینکین پارک را کارگردانی کرده است به غیر از دو کلیپ " خزیدن " و " یک قدم نزدیکتر " ؛ که حتی در همین دو کلیپ هم ، طرح و موضوع کلیپ را او ارائه داده است . او حتی در سری اول سریال معروف امریکایی " پرونده های مجهول " که در سال 1993 پخش شد ، جلوه های ویژۀ کار را بر عهده داشت .

Robert Bourdon :

درامر گروه ... اجراهای قوی ای را که در کنسرت ها به نمایش می گذارد ، جذب کننده و گیرا هستند . او که از 13 سالگی درام می زند ، هر وقت که زمان داشته باشد پیانو هم می نوازد .

David Michael Farrell :

بیسیست گروه " دیوید " ، خیلی خوب بلد است که گیتار بیس را چگونه استفاده کند . او یک بار از گروه جدا شده بود ولی بعد از مدت کمی به گروه بازگشت . اما چه بازگشتی . در آلبوم " جان بخشی دوباره " ، نه تنها گیتار بیس ، بلکه استادانه ویلن و ویلن سل هم نواخت .

لینکین پارک از این 6 جوان با استعداد تشکیل شده است .. خب گروه چگونه به این روزها رسید ؟ خیلی خلاصه یادآوری کنیم ...

لینکین پارک در سال 1996 و با حضور چهار دوست همکلاسی یعنی " مایک " ، " برد " ، " راب " و " جوزف " در جنوب کالیفرنیا شکل گرفت . " خشک " اولین نامی بود که آنها برای گروهشان انتخاب کردند و البته خیلی زود هم مجبور شدند به خاطر پاره ای مسائل حقوقی به " نظریه تلفیق " تغییر نام بدهند . پس از مدتی " چستر " و " دیوید " هم به گروه اضافه شدند که به پیشنهاد یکی از آن دو اسم گروه به لینکین پارک تغییر پیدا کرد .

گروه در سال 1999 به استودیو رفت و شروع به کارهایی برای آلبوم کرد .13 شعر که یکی بهتر از دیگری بودند را حاضر کردند . اسم آلبوم همان نام قبلی گروه یعنی " نظریه تلفیق " ، نام گرفت و نقاشی سرباز بال داری که پرچمی در دست دارد که " مایک " آن را کشیده ، طرح روی جلد شد و همچنین سمبول گروه . آلبوم وارد بازار شد و کلیپ " یک قدم نزدیکتر " شروع کرد به گردش در کانال های موسیقی . شعر آنقدر مورد پسند قرار گرفت که در رادیوها در ساعت شروع برنامه پخش میشد و در تلویزیون کلیپ بارها نمایش داده می شد و بعد از آن کلیپ های " در پایان " ، " زخم " ، " خزیدن " و " امتیازات اختیار " ( این آخری تدوینی از کنسرت ها و اتفاقات پشت صحنه بود ) نظر همه را به خود جلب کردند .

آلبوم 8 میلیون نسخه فروش کرد و پرفروشترین آلبوم سال 2001 لقب گرفت . طبق آخرین اطلاعات در مورد فروش آلبوم ها ، این آلبوم تا پایان سال 2002 در سراسر جهان بیش از 11 میلیون به فروش رفته است . اعضای گروه در اواسط سال 2002 ، آلبوم اول خود را با میکسی متفاوت منتشر کردند و نام " جان بخشی دوباره " را روی آن گذاشتند . آلبوم دوم گروه 18 ماه زمان برد و با نام " مِتِ اُرا " منتشر شد . مِتِ اُرا نام محلی کوهستانی در یونان است . این آلبوم که با اصل ایجاز که مخصوص لینکین پارک است فقط 37 دقیقه هست ، با دقت زیادی حاضر شده است و از طرف همه مورد استقبال قرار گرفت . کلیپ هایی مثل " غش و ضعف " ، " ترک عادت " ، " جایی که به آن تعلق دارم " ، " از درون " و " بی حس " از این آلبوم بیرون آمدند .

گروه با میکس های عجیبی که " مایک شینودا " انجام می دهد ( همانند آلبوم " جان بخشی دوباره " ) ، آلبومی به نام " حرکت تصادفی " را در سال 2004 با همراهی " جی-زی " به بازار عرضه کرد که مخلوطی از شعرهای لینکین پارک و جی -زی بود . لینکین پارک در سال 2005 در کنسرت " لایو ایت " که بزرگان موسیقی از جمله " سِر پاول مک کارتنی " ، " پینک فلوید " ، " دِ هو " و " استینگ " در آن حضور داشتند ، به اجرا پرداختند . " مایک شینودا " آلبومی سولو به نام " دِ رایزینگ تاید " را با گروهی پروجکت ( آزمایشی ) به نام " فُرت مآینُر " به بازار عرضه کرده است . دو سینگل " مرا باور کن " ، " اسم را به خاطر بیاور" از این آلبوم به کانال های موسیقی عرضه شده است .

System OF A Down

System Of A Down

خواننده ؛ سرژ تانکیان ، نوازنده گیتار ؛ دارن ملکیان ، نوازنده بیس گیتار ؛ شیو اوجانیان و درامر ؛ جان دولمایان ، سیستم آف ا داون را در نیمه دهه 90 و در کالیفرنیای جنوبی بنیان گذاشتند . خیلی زود طرفدارانی در لوس آنجلس به دست آوردند و تنها با سه دمو در امر موسیقی متال کار خود را رونق بخشیدند و دامنه شهرتشان نه تنها در امریکا بلکه به اروپا و نیوزلند هم کشیده شد .

اواخر سال 97 گروه ، قراردادی رسمی را با آمریکن رکوردز به امضا رساند ( که در حال حاضر با نام آمریکن/کلمبیا رکوردز فعالیت دارد ) و در تابستان سال 98 اولین آلبوم رسمی گروه با عنوان خود گروه منتشر شد که توانست در اندک زمانی کوتاه به صدر جداول فروش راه پیدا کند . بلافاصله تورهای گروه در کنسرت های " اُزفست " راهگشای حرکت های بعدی شد . این گروه متشکل از چهار ارمنی الاصل که شروع فعالیت شان با نام " سویل " بود ، عنوان خود را از ترانه های نوشته " دارن ملکیان " ( ویکتم آف ا داون ) وام گرفتند که بعدها با پیشنهاد " سرژ تانکیان " به " سیستم آف ا داون " تغییر پیدا کرد .

سال 2001 گروه دومین آلبوم خود را با عنوان " مسمومیت " به بازار عرضه کرد که مقام اول در بین 200 آلبوم برتر سال دست پیدا کرد و ترانه " چاپ سوئی " نیز از این آلبوم به صدر تمام جداول ترانه های راک راه برد . این آلبوم تاکنون 6000000 نسخه به فروش رفته است . سال 2002 گروه با انتشار آلبوم سوم خود " این آلبوم را بدزد ! " گام دیگری از موفقیت را بر می دارد . آنها تنها با سه آلبوم و یک مجموعه گسترده از تورهای سراسری قله های موفقیت را طی کرده بودند .

گروه کار خود را برای انتشار آلبوم بعد شروع می کند . سال 2005 گروه با وعده بیرون دادن دبل آلبومی همه را خوشحال کرد . دبل آلبوم " مسحور کردن / هیپنوتیزم کردن " که قسمت اول آن " مسحور کردن " در اواسط سال 2005 به بازار عرضه شد که شامل شعرهای موفقی مثل " بی.ایگرگ.اُ.بی " ( که مخفف این جمله انگلیسی هست : برینگ یُر اُن بمبز . معنی : بمب های خودتان را بیاورید ) ، " سوال! " ، " گم شده در هالیوود " و " رادیو/ویدئو " هست . قسمت دوم دبل آلبوم " هیپنوتیزم کردن " در 22 نوامبر 2005 بیرون آمد . گروه سینگل " هیپنوتیزم کردن " که هم نام خود آلبوم هست را به کانال های موسیقی عرضه کرده است .

نوشته شده توسط javid  | لینک ثابت |